ارسال رایگان

برای خرید های بیش از 100 هزار تومان

پس فرستادن رایگان

بازگشت کالا تا 24 ساعت پس از خرید

کارت هدیه

بهترین هدیه برای عزیزان شما

امتیازات خرید

از هر خرید امتیاز کسب کرده و از آن بهره بگیرید

افزایش قطعه سازان کشور در بازار جهانی به 60 قطعه ساز


افزایش قطعه سازان کشور در بازار جهانی به 60 قطعه ساز

افزایش قطعه سازان کشور در بازار جهانی به 60 قطعه ساز

6قرارداد خودرویی پس از برجام منعقد شده است

با قرارداد رنو، تعداد قطعه سازان کشور در بازارهای جهانی از 15 به 60 قطعه ساز افزایش می یابد .

منصور معظمی رییس هیات عامل ایدرو

 با بیان این مطلب گفت پس از برجام شش قرارداد خودرویی منعقد شده است، قرارداد ایران خودرو با پژو یکی از آنهاست که تاکنون 1700دستگاه پژو 2008 در این راستا تولید شده است .
قرارداد سیتروئن با سایپا دیگر قرارداد پسا برجامی است که محصول آن در سه ماهه دوم سال آینده وارد بازار می شود .
قراردادهای فولکس واگن با ماموت ، هیوندای با کرمان موتور، ایران خودرو با بنز، اسکانیا با عقاب افشان و قرارداد شرکت رنو با ایدرو ، از دیگر قراردادهای خودرویی پسا برجام هستند .
با قرارداد رنو ، تعداد قطعه سازان کشور در بازارهای جهانی از 15 به 60 قطعه ساز افزایش می یابد، 30 درصد صادرات محصولات با تعهد شرکت رنو انجام می شود ، تولید داخلی گیربکس موتور در این قرارداد گنجانده شده است .
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تصریح کرد : پروژه ساخت گیربکس اتوماتیک خودرو در زمینه قطعه سازی( آغاز عملیات اجرایی سال 96 ) و مشارکت با رنو فرانسه برای توسعه ظرفیت خودروسازی کشور( آغاز عملیات اجرایی در سال 97 ) دو طرح سرمایه گذاری در دست اجرای ایدرو است .
وی شرط بقای قطعه سازی کشور را ورود به بازارهای بین المللی و مشارکت با شرکت های خارجی دانست .
معظمی در بخش دیگری از سخنان خود ، از برنامه ریزی برای پروژه تامین و ساخت 630 دستگاه واگن در حوزه ریلی و تولید ۵ هزار واگن با ارزش 6 میلیارد دلار برای مترو کلانشهرها خبر داد .
رئیس هیات عامل ایدرو اضافه کرد: پروژه تولید بالگرد غیرنظامی به صورت مشارکت ایدرو با راشن هلیکوپتر روسیه از سال آینده آغاز می شود ، سهم بخش خصوصی 60 درصد و سهم ایدرو 40 درصد در این قرارداد است
یادآور می شود : 54 پروژه با سرمایه گذاری 66 هزار میلیارد تومان و با اشتغال بیش از 29 هزار نفر در برنامه 4 سال آینده ایدرو دیده شده است .