ارسال رایگان

برای خرید های بیش از 100 هزار تومان

پس فرستادن رایگان

بازگشت کالا تا 24 ساعت پس از خرید

کارت هدیه

بهترین هدیه برای عزیزان شما

امتیازات خرید

از هر خرید امتیاز کسب کرده و از آن بهره بگیرید

تولید پارسال کاغذ 32 درصد رشد کرد


تولید پارسال کاغذ 32 درصد رشد کرد

تولید پارسال کاغذ 32 درصد رشد کرد

 

به گزارش شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمدعلي اسفندياري» افزود: مصرف انواع کاغذ در ايران به دليل تغيير الگوي مصرف و توسعه صنعتي رو به افزايش است.
به گفته وي، پارسال بجز کاهش توليد در بخش هاي کاغذ چاپ، تحرير و روزنامه، ساير حوزه ها از رشد قابل توجهي برخوردار بود.
وي ادامه داد: پارسال توليد کاغذ بسته بندي به رقم بي سابقه 540 هزار تن رسيد که نسبت به سال 1395 رشد 60 درصدي نشان مي دهد. همچنين 100 هزار تن کاغذ بسته بندي صادر شد.
همچنين با رشد 37 درصدي توليد کاغذ تيشو که در ساخت دستمال کاغذي کاربرد دارد، بجز تامين بازار داخلي، 12 هزار تن صادرات داشتيم.

 وضع توليد کاغذ چاپ، تحرير و روزنامه

معاون مديرکل صنايع شيميايي و سلولزي وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره دليل کاهش توليد کاغذ در بخش چاپ، تحرير و روزنامه گفت: شرکت هاي فعال در اين حوزه به دليل مقرون به صرفه بودن توليد ساير کاغذها کمتر مبادرت به توليد کاغذ چاپ، تحرير و روزنامه مي کنند.
به گزارش ايرنا، ساماندهي واردات و صادرات و حمايت از خودکفايي در توليد کالاها بويژه محصولات غذايي از بندهاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي است که در سال 1392 ابلاغ شد.
پس از آن، سال 1395 از سوي رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل» نام گرفت و امسال نيز (1396) «اقتصاد مقاومتي؛ توليد- اشتغال».
رهبر معظم انقلاب اسلامي شعار سال 1397 را «حمايت از کالاي ايراني» اعلام کردند. 
دولت نيز در بخشنامه اي، همه دستگاه هاي دولتي را از خريد کالاهاي خارجي که مشابه خارجي دارند، منع کرد.
چندي پيش مديرکل دفتر صنايع شيميايي و سلولزي وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت وگو با ايرنا اعلام کرد: در 11 ماهه 1396 توليد انواع کاغذ با رشد 33 درصدي در همسنجي با پارسال، به بيش از 700 هزار تن رسيد.
«پروين نباتي» يادآوري کرد: در زمينه کارتن نيز با افزايش تقاضا براي محصولات بسته بندي شده و رفع برخي مشکلات، توليد در 11 ماهه امسال رشد 22 درصدي داشته و تا پايان بهمن ماه حدود 444 هزار تن کارتن در کشور توليد شد. اين آمار در 11 ماهه سال پيش از آن 364 هزارتن بود.